0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'Хјустон Тексас Скајлин MCLR-2' CANVAS ART од Марлен Вотсон

Трговска марка ликовна уметност 'Хјустон Тексас Скајлин MCLR-2' CANVAS ART од Марлен Вотсон

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Хјустон Тексас Скајлин МекЛР-2' Канвас уметност од Марлен Вотсон : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има разнобојно слика на небото во Хјустон, Тексас. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Избор на клиент