0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Танис Була 'Ирис во уметноста на платното на блуз

Танис Була 'Ирис во уметноста на платното на блуз

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Танис Буласубјект : Флоралстајл : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на сина ирис. Истакнати бои : бело, светло сина, сина, тен, сива, жолта танис студирала на државниот универзитет во Ајова и Институтот за уметност во Канзас Сити и учествувал на работилници и на национално и на меѓународно ниво. Таа има насликано во Франција, Италија, Португалија, Јапонија, Карибите и Мексико. Таа беше сопственик на наградуваната фирма за графички дизајн во Денвер пред да го добие признанието што allowed овозможи да се сврти кон сликање со полно работно време. Таа има насликано најразлични теми, вклучувајќи пејзажи и е најпозната по нејзините живописни флорали. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Танис Була 'Ирис во платното на блузот.

За производот

Избор на клиент