0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Сет за готвење од 3-база од кујната со 3-пар, 11-парчиња, четкан не'рѓосувачки челик

Сет за готвење од 3-база од кујната со 3-пар, 11-парчиња, четкан не'рѓосувачки челик

DEN 2735.84
Достапно за нарачка

Достапност

Експериментирајте со и откријте нови вкусови и техники кога готвите со кујната со 3-пар за готвење од не'рѓосувачки челик, дизајниран со дополнителен густ слој на алуминиум за спроведување на топлина за да ги елиминирате жариштата со дистрибуција на топлина рамномерно од работ до работ. Садовите и тавите од не'рѓосувачки челик со тешки мерачи имаат тешка дно за трајна издржливост, а резервоарот и сосовите се градеа со мерни ознаки за да ги истражат и тестираат состојките за нови рецепти. Iousубопитните готвачи можат да испитаат поширок спектар на рецепти во бројлери и рерна. Сет вклучува : 1,5-квартен затегнат тенџере со капак, 3-квартен затегнат тенџере со капак, 6-кварт резервоар со капак, 3-квартен саут тава, 8-инчен тава за пржење, 11-инчен тава со капак, 3,75-квадратни пароброд Вметнете (одговара на резервоарот со 6 кварта). Дури и дистрибуција на топлина : Тешко дно, тројно слојни бази имаат два слоја на издржлив не'рѓосувачки челик со дополнителен густ слој на алуминиум за спроведување на топлина за рамномерно дистрибуирање на топлината од работ до работ. Издржлива конструкција : Саксии и тави се направени од тешки не'рѓосувачки челик и се доволно тешки за да се издржат на секојдневна употреба и експериментирање во кујната. Затегнување на капаците : Темните стаклени капаци се заклучуваат во топлина за да извлечат максимум од секоја состојка; Капаците со тенџере имаат вградени цедилки за да ги затегнат течностите без потреба од риболов. Лесно за чистење : садови, тави и стаклени капаци се машини за миење садови безбедни за лесно расчистување. STOVETOP до рерна : Индукција компатибилен сет за готвење од не'рѓосувачки челик е бројлери и рерна безбедна до 500 F без капаци; Рерна безбедна на 350 F со капаци.

За производот

Избор на клиент