0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Дорман CB67203PR Фронт лево долна контрола на суспензијата и собрание на топката за зглобови за специфични модели на Mitsubishi FITS Select: 2011- Mitsubishi Outlander Sport, 2007- Mitsubishi Outlander

Дорман CB67203PR Фронт лево долна контрола на суспензијата и собрание на топката за зглобови за специфични

DEN 5600.00
Достапно за нарачка

Достапност

Ова склопување на рака за контрола на суспензијата и топката е директна замена за оригиналната опрема на специфични апликации за возила. Процесот на проценка водечки во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Доверлива замена - Ова контролно собрание на раката и топката директно го заменува оригиналното склопување на специфични апликации за возила. Комплетна поправка - Секое собрание вклучува претходно инсталиран топка зглоб и грмушки, заштеда на време и труд. Инженеринг за квалитет - Поддржано водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Трајно дизајнирано - Дополнителни облоги нудат долготрајна отпорност на 'рѓа и корозија. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел се вклопуваат : Mitsubishi ASX : 2013, 2014, 2015 Mitsubishi Eclipse Cross : 2018, 2019, 2020 Mitsubishi Lancer : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2016, 2017, 2017, 2017 Mitsubishi Outlander Sport : 2011 , 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Mitsubishi Outlander : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020mitsubishi RVR : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020.

За производот

Избор на клиент