0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Патот до мојот успех“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка ликовна уметност „Патот до мојот успех“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 799.84
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има нечистотија патека низ разнобојни есенски дрвја покрај светло езерото. Истакнати бои : кафеава, сива, жолта, зелена, портокалова, црна, Тан Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација изложба на поголеми галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. нечистотија патека низ разнобојни есенски дрвја покрај светло езеро.

За производот

Избор на клиент