0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 5 '3 7' 3

Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 5 '3 7' 3

DEN 1997.28
Достапно за нарачка

Достапност

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Jimenena без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен, полиестер во Турција и има среден куп. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. 90% полипропилен / 10% полиестер. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,3 ". Само во затворен простор. Моден и еклектичен, овој модерен стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Средно сиво. Нијанси на средно сиво, тен, светло сива, слонова коска, јаглен, темно сина, црна, чеша, чеша, чеша, Бургундија, Дасти Корал. 5 'x 8' РАЗВОЈНА област на правоаголник. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Jimena. Лесно се чисти и одржува, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво . Канистер вакуумите без ритами за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да го користите и прилогот за прицврстување на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги поучувате вратите. Се препорачува подлога за килим.

За производот

Избор на клиент