0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Континентална гума за велосипеди - Градско возење II Рефлекс

Континентална гума за велосипеди - Градско возење II Рефлекс

DEN 8959.84
Достапно за нарачка

Достапност

Искусете удобно и безбедно возење велосипед во градот со градското возење II. Изградена за чисто уживање во велосипедизмот, неговиот преработен дизајн на профилот обезбедува уште поголема површина за контакт на асфалт и низок отпор на тркалање. Вметнувањето за заштита на пункција спречува непотребни одложувања на патот за работа или безбедно ги носи вас и вашите набавки дома. Технологијата за заштита на пункција има бутил прекинувач што се меша со гумените засилени странични страни за да испорача голема пункција и заштита од абење. Новиот дизајн на профилот обезбедува уште поголема површина за контакт на асфалт. Низок отпор на тркалање. Современ изглед за современи урбани и градски велосипеди. Целосно еко, подготвено за поголема брзина на е-велосипеди.

За производот

Избор на клиент