0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Поставени листови за постелнина за постелнина

Поставени листови за постелнина за постелнина

DEN 479.84
Достапно за нарачка

Достапност

Noble Linens Ultra Soft 4 Piects Sleats Slease е дизајниран со вашата удобност во умот. Додадете акцент на дизајнерот во вашата спална соба со оваа безвременска шема за уметнички креиран за да биде прекрасен додаток на секоја спална соба. Направено од најдобрите увезени двокреветни предива од микрофибер, создавајќи нов стандард во мекост и дишење, овој сет на листови со 4 парчиња ќе го направи неверојатно тешко да се излезе од кревет наутро. Нашите премија предива се два пати потрајни од памукот, целосно без брчки и совршени за сите сезони. Водич за големина на големина на близнаци вклучува : 1 дрвен опремен лист : 39 "w x 75 " l + 16 "1 близнак рамен лист : 66 " W x 96 "L1 Стандардна перница : 20 " W x 30 " L сет на целосна големина вклучува : 1 целосен вграден лист : 54 "W x 75 " L + 16 "1 Full Flive Lese : 81 " W x 96 "L2 Стандардна перница : 20 " W x 30 "l Сет на големина на кралицата вклучува : 1 вграден лист на кралицата : 60 ​​ "w x 80 " l + 16 "1 кралица рамен лист : 90 " w x 102 "l2 стандардна перница : 20 " w x 30 "l крал Сет на големина вклучува : 1 вграден лист на кралот : 78 "W x 80 " L + 16 "1 Кинг рамен лист : 102 " W x 105 "L2 Стандардна перница : 20 " W x 40 "L Cal King Сет на големина Вклучува : 1 Кал Крал вграден лист : 72 "W x 84 " L + 16 "1 Cal King Flese : 108 " W x 102 "L2 Стандардна перница : 20 " W x 40 "l l Благородни постелнина со 4 парчиња сет на плочи вклучуваат : 1 рамен лист, 1 поставен лист, 2 перници (близнаци, близнаци XL комплети доаѓаат со 1 перница). Воткана двојна четкана микрофибер дава супериорна удобност. Упатства за грижа : Машината за миење ладно, суво суво, избледено Отпорен. 16 "длабоки џебни опремени чаршафи. Направено од ултра. Микрофибер го прави идеален за чувствителна кожа и оние со алергии. Сет на големина на близнаци вклучува : 1 опремена лист со близнаци : 39 "W X 75" L + 16 ", 1 близнак рамен лист : 66" W x 96 ", 1 стандардна перница : 20" W x 30 ". Целосен сет на големина Вклучува : 1 Целосен вграден лист : 54 "W X 75" L + 16 ", 1 Full Flive Lese : 81" W x 96 "L, 2 стандардна перница : 20" W x 30 ". Сет на големина на кралицата вклучува : 1 вграден лист на кралицата : 60 ​​"W x 80" L + 16 ", 1 Queen Flese : 90" W x 102 "L, 2 стандардна перница : 20" W x 30 "L. L. Set Set Set Set Set Set Set : 1 вграден лист на кралот : 78 "W x 80" L + 16 ", 1 King Flive Lest : 102" W x 105 "L, King Pemlowbase : 20" W x 40 ".

За производот

Избор на клиент