0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Предолво за заштеда на црвено срце - пченка, мултипак од 12

Предолво за заштеда на црвено срце - пченка, мултипак од 12

DEN 542.88
Достапно за нарачка

Достапност

Оваа средна тежина е најпродавано предиво во Америка повеќе од седумдесет години! Совршени за сите проекти за плетени и капчиња. Категорија на тежина : 4. Содржина цврсти материи и мулти : 100% акрилик. Содржина Флекс : 96% акрилик/4% други влакна. Putup Multi & Flecks : 5oz/141g, 236yd/215m. Putup цврсти материи : 7oz/198g, 364yd/333m. Мерач : 17 -ти x 23r = 4in/10cm на големината US8/5mm игли за плетење, предложена кука за кука со капчиња I9/5,5мм кука. Dyelotted : Ние се обидуваме, но не сме секогаш способни да одговараат на Dyelots. Цврстите материи не се издвојуваат. Грижа : Машинско миење, суво суво, не бели, не железо, суво чистење. Доаѓа во најразлични бои. Секој се продава одделно. Предолво за заштеда на црвено срце - пченка, мултипак од 12.

За производот

Избор на клиент