0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „есен“ платно уметност од Морис Прендергаст

Трговска марка ликовна уметност „есен“ платно уметност од Морис Прендергаст

DEN 253.76
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Морис Прендергаст Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зафатена градинарска сцена што се полни со луѓе. Истакнати бои : бела, тен, сива, зелена, црна Морис Бразил Прендергаст? Дали американски? Тој изложи како член на „Осмиот“, иако деликатес на неговите композиции и убавина слична на мозаик на неговиот стил се разликуваше од уметничките намери и филозофијата на групата. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зафатена градинарска сцена се полни со луѓе.

За производот

Избор на клиент