0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „Уметното платно“ уметност од Тами Куснир

Заштитена марка ликовна уметност „Уметното платно“ уметност од Тами Куснир

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Пејзаж-апестит : Модерен и современо производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има волк што оди од лево од рамката од дрвјата. Giclee (Jee-Clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Уметното платно уметност.

За производот

Избор на клиент