0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Калфалон современ 7 нож Сантоку

Калфалон современ 7 нож Сантоку

DEN 835.04
Достапно за нарачка

Достапност

Краток опис не е достапен рачно фалсификуван од врвен квалитет со висок јаглерод, германски челик без дата, современата прибор за јадење во Калфалон има елегантна, ергономски контурирана рачка за зафат. Дизајнот со целосен таг обезбедува подобра рамнотежа и супериорна јачина. Покрај тоа, името на секој нож се наоѓа на крајот на рачката, така што никогаш нема сомнеж кој нож го вадите од блокот. Современата прибор за јадење е поддржана од гаранција за живот. Карактеристики : Изградба на ножеви : Изработено од германски челик со висока јаглерод, без дамки со молибден и ванадиум. Темните, топлински зацврстени на 1000 C, HRC 54-56 (скала на цврстина Роквел „Ц“; стандардно мерење на цврстината). Целосно заострен од најсовремена до 'рбетот и од врвот до потпетицата за супериорна сила. Клучна изведба : Биланс на ножеви, јачина и издржливост на лопати. Способноста на лопатките да се исполни и да го одржува својот раб. Идентификација на нож на задник на рачката. Сечило : Целосно фалсификувано сечило. Целосен танг за рамнотежа и сила. Bolster : Едно парче метал за сечило, засилување и танг. Рачка : Целосна танг - Прва ергономски дизајнирана рачка што ја покажува целосната танг. Изработено од полирезин засилен со фиберглас-нема да се раздели, пука или пристаниште микроорганизми. Идентификација на патентирана нож, гравиран на задникот на рачката.

За производот

Избор на клиент