0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Лавов бренд предиво од Вана, Среден акрилик Рајон Аквамарин предиво

Лавов бренд предиво од Вана, Среден акрилик Рајон Аквамарин предиво

DEN 1.67
Достапно за нарачка

Достапност

Запознајте го предивото за избор на Вана! Создадете најразлични занаети користејќи избор на предиво од предиво од лав. Склопната мека текстура го олеснува работата и да се грижи. Ова акрилно предиво е погодно за правење играчки, кошули и повеќе за деца и возрасни. Се препорачуваат игли со големина 9 и големини на кука за капчиња J-10. Вана бело предиво доаѓа во три пакувања и е достапна во широк спектар на бои. Детали за влакна : 100% акрилик. • Тежина на предиво : 4 Среден • Мерач на капчиња : 12 sc x 15 r на J-10 (6mm) • Плетен мерач : 16 sts x 22 r на #9 (5,5 mm) • Јарда : 170yd цврсти материи (145yd отпечатоци, магла и Heathers) / 156m цврсти (133m отпечатоци, магла и хитхерс) • Тежина : 3,5oz цврсти материи (3oz отпечатоци, магла и хитхерс) / 100 G цврсти материи (85g отпечатоци, магла, и хитхерс) • влакна : акрилик, рајон • детали за влакна : Цврсти материи, отпечатоци и магла : 100% акрилик / Хитерс : овесна каша, сив мермер и јачмен : 92% акрилик, 8% рајон / пченица : 96% акрилик, 4% други / ДК Греј Хедер и Сребрена Хедер : 100% акрилик / опсидијан & Графит : 97% акрилик, 3% други • Упатства за нега : машина за миење машини, суво машина • Детали за нега : Машинско миење • Почетна температура на водата не треба да надминува 40 C или 105 F • сув чист, кој било растворувач • не може да се користи производ за белило • A Фен за машини може редовно да се користи на најжешкото достапно поставување на температурата •.

За производот

Избор на клиент