0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Прилагодливи зелени квадски ролери за деца за деца мали големини

Прилагодливи зелени квадски ролери за деца за деца мали големини

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Достапност

Прилагодливите ролери се одличен избор за деца кои само што започнуваат лизгање и совршени за мулти-сезонски сесии за скејт, за да можат да се користат на лизгалиштето или на тротоарот, мазните лежишта и полиуретанските тркала обезбедуваат мазен лизгање и одат скоро на кое било место. Главната карактеристика на нашите лизгалки е прилагодлива големина и удобна потпетица со затворање на токи, исто како и на внатрешните лизгалки. Силната пластика го натерало телото да го заштити вашето дете од да ги повреди нозете, а фиксните паузи на пети му помагаат да научи како да сопира на квадски лизгалки. Силно препорачуваме да носите заштитна опрема (шлем, влошки на зглобовите, влошки на коленото, влошки на лактот) за време на возењето на која било површина и да користите лизгалки. Мали вклопувања - од 13,5 помлади до 3 возрасни американски големини средни вклопувања - од 4 возрасни до 6 возрасни американски големини големи вклопувања - од 7 возрасни до 9 возрасни американски големини достапни во 8 одлични бои : сина, црна, розова, црвена, светло сина, сина, Зелените, виолетовите и портокаловите овие Quad Roller -лизгачи се совршени за деца кои само ги прават првите чекори на уметничко лизгање и возење. Благодарение на копчето за прилагодување на дното на секој багажник - одговара на 4 целосни големини на САД, така што не треба да се грижите за враќање. ABEC-7 Двоен заштитен прецизен лежишта и мазни PU тркала обезбедуваат мазно и удобно возење. Фиксни паузи на пети.

За производот

Избор на клиент