0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Величествени двогледи Д 10х со Бак-призма, лента за вратот и мека кутија

Величествени двогледи Д 10х со Бак-призма, лента за вратот и мека кутија

DEN 607.84
Достапно за нарачка

Достапност

Овие BSA Majestic DX Bak-4 Prism двогледи се висококвалитетен оптички производ. Тие се целосно мулти-обложени и интегрираат специјална технологија Bright View, која нуди острина и резолуција. Овие очила за лесни поле, исто така, имаат и рамка со оклопување во гума, која е прилагодлива за статив (достапна одделно) за употреба без раце. Вметнување, гумени чаши за пресврт на очите обезбедуваат дополнителна удобност за веѓата на корисникот. Вклучен каиш и мек случај се вклучени со овие двогледи на БСА за складирање и транспорт без оштетување. BSA Majestic DX 10x42mm двогледи со Prism-4 Prism, Reph Repat и Soft Case : Карактеристики : Рамка со вооружена гума. Повлекувачки, гумени чаши за очи за оптимална удобност на очите. Големи контроли за прилагодување. Производство, шок -изобилни и водоотпорни двогледи. Трипод прилагодлив. Олеснување на очите : 20. Поле на видот на 1000 yds : 275. Зголемување : 10x. Број на леќи : 10. Релативна осветленост : 17,60. Фактор на самракот : 20,50. Тежина : 30 мл. Димензии : 8.0 "L x 3.0" W x 6.0 "H. Model# MB10x42.

За производот

Избор на клиент