0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Hyper тежок клучен влез антички месинг топка со вртење и комбо пакет Deadbolt

Hyper тежок клучен влез антички месинг топка со вртење и комбо пакет Deadbolt

DEN 575.52
Достапно за нарачка

Достапност

Hyper тешкиот клучен влез за влез и Deadbolt се совршено подобрување на вашиот дом. Наменето за погодност и разноврсност, сетот за заклучување е компатибилен со надворешните станбени и лесни комерцијални врати со копче и ќор -сокак. Заклучувањето на вратата и Deadbolt се и отпорни на избирање, испакнати и вежбаат со штит против платно. Идеално е за вратите што треба да бидат заклучени и отклучени. Завртката на бравата е управувана од копчето од двете страни. Работете го механизмот за заклучување од внатрешноста со палецот свртете и заклучете и отклучете го од надворешноста со клуч. Се одликува со единечен цилиндер, еден инчен ќор-сокак со анти-пинови. Копчето и Deadbolt одговараат на повеќето стандардни врати и се реверзибилни за инсталација на левите или десните врати за соодветност. Комбо -комплетот на копчето и Deadbolt ги исполнуваат стандардите ANSI Одделение 3. Сетот за хардвер на вратите е лесен за инсталирање и ги прави менувањето на бравите ветре; Монтирајте на предните, задните и страничните врати. Hypertough клуч за влез во стилот на топката Doorknob и Deadbolt Combo, антички пакет за финиш од месинг вклучува еден (1) топка -вратен и еден (1) единечен цилиндер Deadbolt. Прилагодлива брава за задните места 2-3/8 "или 2-3/4". Одговара на стандардни врати 1-3/8 "до 1-3/4" дебели. Реверзибилна, инсталирајте на лево или десни врати. Клучеви слично. Вклучени се 2 клучеви. Стандард ANSI Одделение 3. Идеално за инсталација на надворешни врати. Лесен за инсталирање, бара само шрафцигер на Филип.

За производот

Избор на клиент