0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Изјава за бисери од миабела, жолто злато блиц, позлатен сребрен прстен за раздвојување

Изјава за бисери од миабела, жолто злато блиц, позлатен сребрен прстен за раздвојување

DEN 2816.00
Достапно за нарачка

Достапност

Подобрете го вашиот стил со елеганцијата на женскиот бел слатководен моден прстен од мијабела, култивиран моден прстен. Изработен во жолто сребро, овој прстен ја прикажува безвременската убавина на бујниот култивиран бисер од слатководни култури . Централниот дел на овој прстен е зачудувачки бел слатководен култивиран бисер, познат по својата природна убавина и класичен привлечност. Неговиот Iridescent сјај додава допир на софистицираност на кој било ансамбл. Дизајнот на поделбата на прстенот дополнително го потенцира бисерот, создавајќи привлечен и уникатен изглед . Овој моден прстен е дизајниран да даде изјава. Неговиот смел и стилски изглед е совршен за оние кои ја ценат класичната елеганција со модерен пресврт. Без разлика дали е облечено како самостојно парче или спарено со други прстени, тоа зрачи со доверба и софистицираност. Изработено во жолто злато позлатено сребро. Култивиран бисер на слатководни. Боја на бисер : бела. Големина на бисер : 2-2,5мм, 2,5-3мм. Ширина на опсегот : 3,8мм. Прстен за изјава за бисери со разделување. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За производот

Избор на клиент