0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Mizuno Pro Select Outfield бејзбол ракавица 12,75 - Длабок џеб, фрлање десна рака

Mizuno Pro Select Outfield бејзбол ракавица 12,75 - Длабок џеб, фрлање десна рака

DEN 431.52
Достапно за нарачка

Достапност

Pro Select го комбинира богатото наследство на серијата Mizuno Pro со напредни скенирања на нараквици на стотици професионалци за да создаде џебни дизајни прилагодени специјално на секоја позиција и како играчите претпочитаат да ја пробијат ракавицата. Овој уникатен пристап кон дизајнот на ракавицата им овозможува на сите играчи да ја обликуваат својата ракавица како професионалец за неверојатно природно вклопување и чувство. Направено со врвен квалитет на американскиот управувачки кожа, која е цврста, неверојатно издржлива и совршено ќе се формира на вашата рака додека ја пробивате. Us Steer Hide кожа : Премиум американскиот управувач е цврст и изграден за да се задржи на риговите на цела сезона. Удобни, рачни модели : Го поставува вашиот џеб под Интернет и помага да ја обликувате ракавицата како Pro . Player Designs Designs : џебови прилагодени специјално на потребите на играчот и како тие претпочитаат да ја пробијат нараквицата. Препораки : плитки : средни инфилдери. Редовно : сите. Длабоко : кратки станици и 3Б . Steersoft Elite Palm Liner : Elite Leather Palm Liner обезбедува исклучително чувство . Слот за палецот : Овозможува дополнителна удобност и цврста, безбедна вклопување.

За производот

Избор на клиент