0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Единствени моменти 1. КТ лабораториски пораснати круша дијамантски солитер прстен во 14к жолто злато

Единствени моменти 1. КТ лабораториски пораснати круша дијамантски солитер прстен во 14к жолто злато

DEN 7968.00
Достапно за нарачка

Достапност

Прославете ги вашите специјални моменти со убавината на класичен дијамантски прстен со дијаманти дизајниран со фенси исечена круша лабораторија одгледуван центар дијамант од 1,20 CTTW направен во 14kt жолто злато со G-H боја и Si Clarity Diamond убаво одржан во поставка од четири канти. Колку е елегантно колку што е безвременски, овој прекрасен дијамантски прстен ќе биде украсен и навистина богатство засекогаш. Единствени моменти 1.20ct тркалезна лабораторија за лабораторија со растојание од круша со дијамантски прстен за ангажман 14к во жолто злато (G-H, SI1-SI2). Тип на скапоцен камен : Лабораториски пораст дијамант. Боја/јасност : G-H, Si1-Si2. Исечете : круша. Тежина на карат : 1,20ct. Златен карат : 14к. Метална боја : жолта. Метал : злато. Стил : прстен со пасијанс. Тип на поставување : ПРОНГ. Големина : 6-8. Пол : Womenените, девојчињата. Земја на потекло : САД. Со вклучена кутија. Со сертификација на IGI.

За производот

Избор на клиент