0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Цврст на подрачјето на цврста плишана плоча од Лавена, бела, 9 '12'

Цврст на подрачјето на цврста плишана плоча од Лавена, бела, 9 '12'

DEN 2207.04
Достапно за нарачка

Достапност

Колекција на килими Лавена Шаг. Килими во измешани количини во евра. Колекцијата Лавена е местото каде што ќе најдете килими во Shag во стилот на еврото инспирирани од класичните буша во европските домови. Лесна грижа и трајни, лавани бушави се преодни облоги на подот што го премостуваат јазот помеѓу современите и традиционалните ентериери. Намалување на електрична енергија од издржлив полипропилен, Лавена има меки поканувачки килими кои создаваат кадифен чувство под нозете додека додаваат утешна рамнотежа во декор на просторијата. Боја : Бела. Големина : 9 'x 12'. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 2 во . Без поддршка, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. 100% полипропилен. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

За производот

Избор на клиент