0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Барска 7- Обратни двогледи на Поро Зум

Барска 7- Обратни двогледи на Поро Зум

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Достапност

Бидијаторот 7-21x40 зумирање двогледи имаат зачудувачки призми на Бак-4 кои испорачуваат поостри и посветли слики. Широкиот опсег на прилагодувања за зголемување на зумирање се идеални за астрономија и гледање на земјиште на долги растојанија. Широкиот опсег на зголемување на променливата на овие двогледи му овозможува на гледачот да таргетира објект и потоа да го зумира и да го зголеми за да добие одблизу и да види поголеми детали. Едноставно прилагодете ја рачката на палецот за да се префрлите од различни нивоа на зголемување, што го прави мазен и брз. Зачудувачка мулти-обложена оптика и големи објективни леќи значи зголемен пренос на светлина што сите преведуваат во поголема детали и јасност на сликата. Овие двогледи се идеални за сите активности на отворено и спортски настани. БАРСКА 7-21 X40 Обратно Поро Зум двогледи : Зголемување : 7-21x. Објективни леќи : 40мм. Систем за призма : Поро. ПРИСМ ОБИД : целосно обложена. Поле на гледање @1000yds/метри : 270/90 @7x. Олеснување на очите : 13мм. Излез ученик : 5,5 мм. Затворен фокус (ft/m) : 32,8/10. Адаптибилни фитинзи за оптимизиран стабилен поглед (статив не е вклучен). Вклучени додатоци : Носење кутија, Neckstrap и ткаенина на леќи. Ограничена гаранција за живот. Модел# CO10686.

За производот

Избор на клиент