0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Постер за патувања 97“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Постер за патувања 97“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 2601.60
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-апелатив : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж што гледа над планините со рамка на река на дното. Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Travel постер 97' Canvas Art.

За производот

Избор на клиент