0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Денис Фрејтс „Роки брег 21“ платно уметност

Денис Фрејтс „Роки брег 21“ платно уметност

DEN 2.00
Достапно за нарачка

Достапност

Неговите отпечатоци се прикажани и продадени во многу национални галерии. Иако тој продава слики на сите видови на пазари, вклучително и National Geographic, Sierra Club и National Audubon, најголемиот дел од неговиот ентузијазам се троши за производство на отпечатоци за пазарот за ликовна уметност. Денис Фрејтс „Роки брег 21“ платно уметност. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. степени во физичка географија и екологија и имаа можност да ги проучуваат физичките пејзажи и флората што ги фотографираше. Тој продава стотици фотографии и отпечатоци секоја година, за голем број производи, вклучувајќи постери, ликовни отпечатоци, книги, списанија и има објавено седум книги и 26 единствени фотографски пејзажи и календари за природа. Истакнати бои : сина, црна, виолетова, бела, сива, светло сина Денис Фрејтс Loveубовта на отворено започна во многу рана возраст и доведе до страст за фотографирање на пејзажи и природа, што ги направи повеќе од 30 години. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Избор на клиент