0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Сини кактури на црно“ платно уметност од Том Квартемајн

Трговска марка ликовна уметност „Сини кактури на црно“ платно уметност од Том Квартемајн

DEN 191.84
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Том Квартерманесјубјект : Флоралстил : Модерно влегувам во студиото со груб план за тоа што ќе го снимам, но може практично да ги гарантирам сликите што ги создавам се далеку од тој план “„ Снимањето зазема свој живот на свој живот , и јас само се тркалам со тоа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Откако работеше во фотографската индустрија 21 година, има многу малку Том Квартермин не видел или фотографирал! Како и да е, неговата лична опсесија е со мртва живот и цветна ликовна фотографија што го одржува многу зафатен; Одам во студиото со груб план за тоа што ќе го снимам, но може практично да ги гарантирам сликите што ги произведувам се далеку од тој план “„ Снимањето зазема свој живот, и јас само се тркалам со тоа. - Синиот цвет во кантерот на црна рамка.

За производот

Избор на клиент