0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Затемнет ултра-тенки LED вдлабнато светло со крстосница BO за спална соба, дневна соба, бања, 2700K 3000K 3500K 4000k 5000k пет бои, влажна локација, од 6

Затемнет ултра-тенки LED вдлабнато светло со крстосница BO за спална соба, дневна соба, бања, 2700K 3000K

DEN 1.67
Достапно за нарачка

Достапност

Torchestar 4 инчен затемнет ултра-тенки LED вдлабнато светло со спојување кутија за спална соба, дневна соба, бања, 2700 K/3000 K/3500 K/4000 K/5000 K Пет бои, влажна локација, пакет од 65 CCT избирачки и 10% -100% Dimmabletethis LED вдлабнатини Светлината ви дава 5 температури во боја за да изберете од : 2700 K, 3000 K, 3500 K, 4000 K и 5000 K. Совпаѓајќи ги повеќето триак затемнувачи на пазарот, оваа светлина непречено се затегнува од 10% до 100% .УЛТРА-БРАВЕТ ИНТЕРВИРАНИТЕ ЛЕР-чипови им овозможи на овој 4-инчен тенок LED светло да испорача 650lm светла светлина. Работи со напон AC 120 V.волно користена локација оценета, ова LED вдлабнати светло е совршено за спални соби, дневни простории, бањи, трпезарии, кујни, хотели и повеќе. во контакт со изолација на таванот. Наведениот кабел за напојување на UL ја гарантира вашата безбедност. Предонесен квалитет UTL, Energy Star, JA8 и T24 овластен (само под 4000 K), ова вдлабно осветлување трае долг животен век од 40,000 часа. е подобро за твоите очи. На оваа LED вдлабнатина светлина му требаат само 10,5 W во однос на инканданцентот од 50 W.SPACE-SAVERSAGURE многу малку простор, на оваа ултра тенка вдлабнатина светлина со вклучена спојница само треба 1,6 инчи на дозвола. Металните пролетни клипови цврсто ја држат светлината за лесна инсталација. Пролетните клипови на пролетта можат да ја поправат светлината Макс може да ја поправи светлината на дебел таван. ° CCT : 2700 K/3000 K/3500 K/4000 K/5000 KDIMMING Опсег : 10%-100% водоотпорен рејтинг : Влажна локација Температура на работа : -13 ° F-113 ° FMaterial : Алуминиум 5 Температурите на бојата може да се изберат. 10% -100% затемнета осветленост. Термички заштитено со IC-оценет. Ултра-тенки може помалку да дизајнира. 40.000 часа животен век.

За производот

Избор на клиент