0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Селски светло“, измешана уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

Трговска марка ликовна уметност „Селски светло“, измешана уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

DEN 3.00
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фото -Мебјект : Пејзаж за пејзаж : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, црна матка, акрилитис подготвена за виси, измешано врамено уметничко парче има далечна капела светлина што сјае во полето на снег. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Мајкл Бланшет Фотографија „Селски светло“ црно измешано врамено уметност.

За производот

Избор на клиент