0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Falken BI 255 70R H гума

Falken BI 255 70R H гума

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Достапност

BI830 од Фалкен е супер регионална и линија за гума, која нуди долги можности за километража. Одликувајќи се со широк отпечаток за дури и абење, шемата на шарите на Bi830 е дизајнирана да се бори против неправилното носење за долго возење километража. Дизајнот на затворено рамо обезбедува стабилност во ситуации на влегување во линија. Стресот е рамномерно распрснат низ површината на гумите дури и за абење и максимални можности за километража под различни оптоварувања. Технологијата на кутии за паметни облици го минимизира растот на обвивката за постојан профил на гуми за време на натоварено и растоварено возење. Агресивниот центар на блок -блок ги оптимизира влечење и ригидност, додека обезбедува засилено абење на шара.

За производот

Избор на клиент