0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
4. КТ перница исечен симулиран александрит ореол прстен во сребро сребро

4. КТ перница исечен симулиран александрит ореол прстен во сребро сребро

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Достапност

Овој зачудувачки 4,25 КТ перниче исечен симулиран александрит ореов прстен во Стерлинг Сребрена има симулиран александрит со перница. Александритот со вкупна тежина од 4,25 карати е нагласена со кубна цирконија. Овој прстен е направен од чисто .925 Стерлинг сребро и е запечатен со 925 за автентичност. Овој прстен исто така вклучува и кутија за подароци за потписи. Александритите се скапоцени камења во боја. Тие менуваат нијанси во зависност од присутната светлина. Различни транзиции вклучуваат виолетова до розова боја. Главен камен : симулиран Александрит; 4,25 карати, сечење перница, 9 x 9 mm; Променлива камења за промена на бојата со јасност SI1-SI2. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 4 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : јуни.

За производот

Избор на клиент