0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Карипска мачка“ платно уметност од Јан Бенз

Трговска марка ликовна уметност „Карипска мачка“ платно уметност од Јан Бенз

DEN 399.84
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Јан Бензсубјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мачка што лежи под цвеќињата. Јан Бенз ги привлекува животните околу неа уште од тинејџерка. Таа е активен сликар уште од 1980 година кога го заврши познатиот курс за ликовна уметност. Таа има диплома од Универзитетот во Аризона и има завршено часови за образование на возрасни за цртање и сликање. Бенз создава традиционални реални уметнички дела во акварел, кои ја комбинираат нејзината благодарност за убавината со нејзината loveубов кон животните. Неодамна, таа се концентрираше на портрети на домашната мачка, прикажувајќи ја нивната вродена мистерија и убавина во мртва живот или амбиент на отворено, во кои се вклучени цвеќиња, ленти, антиквитети и други убави предмети. Бенз се стреми да ја фати уникатната личност и карактерот на секоја мачка што ја прикажува. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мачка што лежи под цвеќињата.

За производот

Избор на клиент