0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Dickies Shin заштитник чизми за чизми со екипаж 3-пакет

Dickies Shin заштитник чизми за чизми со екипаж 3-пакет

DEN 2.00
Достапно за нарачка

Достапност

Дикис машки 3 пар за заштита на заштитникот на должината на екипажот на екипажот за перформанси. Продолженото засилување на челичните пети преку капачето на пети обезбедува супериорна издржливост и удобност при носење челични чизми за пети и други чевли. Pushion Shin заштитник дизајниран пред ногата за да обезбеди дополнителна удобност и заштита во чизмите. Контрола на влага за дишење ткаенина од дишење ја оддалечува влагата од нозете, држејќи ги нозете суви и удобни. Компресијата на лакот ги одржува чорапите за поголема удобност и супериорно вклопување. Заштитник на перница. Контрола на влага. Компресија на лак. Челичниот пети го прошири засилувањето. Направено во Пакистан. 62% памук, 32% полиестер, 3% спандекс, 2% најлон, 1% други влакна.

За производот

Избор на клиент