0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Рустикална Италија 9“ платно уметност од Мекиј Дучински

Трговска марка ликовна уметност „Рустикална Италија 9“ платно уметност од Мекиј Дучински

DEN 638.40
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Panderscape Style : Природна модерна Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портокалово поле што ја пополнува рамката. Истакнати бои : црвена, тен, сива, кафеава, розова, сина, бела Мекиј Дучински е можеби најпознатата од сите полски пејзажи и фотографите за патувања, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мекиј Душински е можеби најпознат од сите полски пејзажи и фотографи, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја откри својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на - портокалово поле што ја пополнува рамката.

За производот

Избор на клиент