0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „Велс“ платно уметност од Тарнер

Заштитена марка ликовна уметност „Велс“ платно уметност од Тарнер

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Тарнер Предмет : Architecturestyle : Trational Prowuct Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има замок во центарот на крајбрежјето. Истакнати бои : бело, светло сина, сина, сива, зелена, тен, tanозеф Малфорд Вилијам Тарнер Ра, познат како Ј. М. Тој е познат по своите експресивни колоризации, имагинативни пејзажи и турбулентни, честопати насилни морски слики. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Замок во центарот на крајбрежјето.

За производот

Избор на клиент