0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „црно -бел сапун“ платно уметност од Родерик Стивенс

Трговска марка ликовна уметност „црно -бел сапун“ платно уметност од Родерик Стивенс

DEN 399.84
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Родерик Стивенссубјект : Сè уште начин на живот : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија, обвиткано со платно, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сива лента сапун што седи во центарот на рамката. Истакнати бои : Бело, сиво, црно меѓународно собрано, наградуваниот уметник, Родерик Е. Стивенс Втори му беше предаден на својот прв сет на масла на седумгодишна возраст. Неговата loveубов кон сликарството веднаш се роди. Во средно училиште, тој започнал да го истражува реализмот и истовремено открил акрилици што се чинело дека подобро ја прилагодиле неговата нетрпелива природа. Сепак, рано, правењето филмови го привлече своето внимание, а кинематографијата стана негова кариера по избор, привлекувајќи сликарство во „повремено хоби“ многу години. Во 2004 година, катаклизма на превирања го испрати назад во палетата за некој личен фокус и неговите таленти повторно се појавија. Оттогаш, Родерик патувал во земјата во уметнички емисии и галерии споделувајќи ги неговите современи, фото-реални слики. Неговата работа брзо се здоби со критични пофалби и бројни награди. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сива лента сапун што седи во центарот на рамката.

За производот

Избор на клиент