0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Womanената од Ларен со јагнешкото платно уметност од Антон Маув

Трговска марка ликовна уметност „Womanената од Ларен со јагнешкото платно уметност од Антон Маув

DEN 638.40
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Антон Маув Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена што храни јагне под дрво. Истакнати бои : зелена, кафеава, црна, тен Антониј Рудолф Маув? беше холандски реалистички? Сликар кој беше водечки член на училиштето „Хаг“. Тој ги потпиша своите слики 'А. Mauve 'или со монограмирано' А.М. '. Господар колорист, тој беше многу значајно рано влијание врз неговиот братучед? Винсент ван Гог. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Aената што храни јагне под дрво.

За производот

Избор на клиент