0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Долина свежа природна торбичка за парчиња бело пилешко, унца

Долина свежа природна торбичка за парчиња бело пилешко, унца

DEN 27.68
Достапно за нарачка

Достапност

На Valley Fresh, знаеме дека е важно да се чувствуваме добро за тоа што јадете. Тоа е зошто нашето хранливо бело пилешко во пригодна торбичка за грабнување започнува со 100% природни состојки : бело пилешко, вода, рузмарин и морска сол. Секоја порција е преполна со 12 грама протеини, што го прави одличен извор на протеини. Кога ќе додадете во фактот дека не мора да се исцеди пред да јадете? Па, мислиме дека не може да се подобри од тоа. Без разлика дали тоа се традиционални рецепти за пилешко, како што е омилената пилешка салата на мајка ти, или нешто ново, како каснувања од пилешко пилешко начо, ќе го сакате пилешкото што му служите. Долината Фреш е трговска марка на Хормел Фудс, ДОО. Целосно зготвено конзервирано месо; Подготвени да јадете пилешко без торбичка за одвод. 12 грама протеини; 70 калории по порција. Не додадени конзерванси; Минимално преработени, без вештачки состојки. Не е потребно ладење додека не се отвори; Не е потребно подготвување или чистење. Глутен слободен и хранлив; Совршено за дел од брз вкусен оброк.

За производот

Избор на клиент