0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „Бидете мирни и полни со вера“ платно уметност од Тами Кушнир

Заштитена марка ликовна уметност „Бидете мирни и полни со вера“ платно уметност од Тами Кушнир

DEN 0.67
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Тами Кушнирсубјект : People Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthis подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има ангел кој стои во центарот на рамката.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на производство на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tammy Kushnir 'Бидете мирни и полни со вера' платно уметност.

За производот

Избор на клиент