0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Современи моменти од Gerber Baby Boy Waffle Romper со долг ракав, големини 0 3- месеци

Современи моменти од Gerber Baby Boy Waffle Romper со долг ракав, големини 0 3- месеци

DEN 239.84
Достапно за нарачка

Достапност

Современите моменти комбинираат современ стил со нежни ткаенини за да му обезбедат на вашето малечко со слатки, удобни дизајни за секој ден! Секое парче во овој сет во изработена со супер мека ткаенина од памук, која е нежно на чувствителна кожа, како и лесно да се грижи. Имавме најважни работи независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува еден ромпер со долг ракав во цврста сива боја. Современи моменти од Gerberbe Boy Boy Waffle Romper со долг ракав (0/3 M - 24m). Вклучува еден ромпер со долг ракав. Направено со супер мека, топла мини ткаенина од вафли, која е лесна и нежна на чувствителна кожа. Romper има долги ракави, вратот на екипажот со дрвени копчиња, кенгур џеб и манжетни со ребрести. Цврста сива боја. Наменето за цел ден удобност. Прави прекрасен подарок за туширање за бебиња или подарок за кое било време за специјалното дете во вашиот живот!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX® #19.Hin.83624 Hohenstein Htti www.oeko- /Standard100. Ткаенина : мини вафл : 60% памук 40% поли. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

За производот

Избор на клиент