0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'Longlegged Avocetplate 328' Canvas Art by Audubon

Трговска марка ликовна уметност 'Longlegged Avocetplate 328' Canvas Art by Audubon

DEN 1530.08
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Audubonsubject : Animals Tyle : Trational Prowuct Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има авоцет кој стои во карпести пејзаж.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност . Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност 'Longlegged Avocetplate 328' Canvas Art by Audubon.

За производот

Избор на клиент