0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Пепелашка“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

Трговска марка ликовна уметност „Пепелашка“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

DEN 2601.60
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Kirk Reinert Subject : Fantasy Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се карактеризира со Пепелашка во розова топка наметка која бега од палатата. Кирк открил дека цртежот е природен талент во многу рана возраст, кој бил запознат со уметноста од неговиот дедо, спортски карикатурист за дилерот на Кливленд Плајн и неговиот чичко, аниматор. Кирк дипломирал на Школата за уметност во Купер со диплома за продукција уметност и дизајн, но е самоук сликар. По дипломирањето, тој работел во рекламирање како илустратор и дизајнер и по 3 1/2 години продолжи да воспостави свое студио во 1981 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кирк Раинт „Пепелашка“ платно уметност.

За производот

Избор на клиент