0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „украсување на Coleoptera VIII SQ Blue“ Canvas Art By James Wiens

Трговска марка ликовна уметност „украсување на Coleoptera VIII SQ Blue“ Canvas Art By James Wiens

DEN 2.33
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Jamesејмс Wiens Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на сина буба со златна цветна шема. Истакнати бои : бело, светло сина, сива, тен, зелена, сина Jamesејмс Виенс е страствен доживотно отворено, што порасна и се насели во Британска Колумбија опкружена со драматични планини и реки. Неговото уметничко дело, првенствено нафтено сликарство, ја одразува неговата loveубов кон природата и пејзажите. Jamesејмс студирал на колеџот за уметност и дизајн Емили Кар во Ванкувер, заработувајќи диплома за печатење и сликање. Ејмс ја примени работната етика што ја доби на семејната фарма во својата 30 -годишна кариера како професионален уметник. Ејмс е посветен на својата сопруга, децата и блиското пошироко семејство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Илустрација на сина буба со златна цветна шема.

За производот

Избор на клиент