0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „зелне“ платно уметност од Така Судо

Трговска марка ликовна уметност „зелне“ платно уметност од Така Судо

DEN 2601.60
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Taka Sudosubject : Figutativestyle : Bold & Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен апстрактен портрет на птица во центарот на рамката. Истакнати бои : бело, тен, сиво, жолто родено и израснат во Токио, Така сега престојува во п.н.е., Канада. Тој презема влијанија од сосема различни околини за да создаде уникатен стил на уметнички дела. Сепак, за него, најмоќната и вистинска инспирација е средба со луѓе со неверојатна креативност од целиот свет. Неговата работа вклучува расфрлани апстрактни елементи составени од неонска боја, неутрална боја, весници и колаж со фотографии, собрани во органски форми, наоѓање силна и вистинска енергија меѓу реалната и не-реална. Овие различни елементи во апстракцијата се негово претставување на нашето опкружување и нашето постоење во секојдневниот живот, тековните работи, информациите и страсната енергија на секоја личност. Преку авантурата помеѓу реалноста и апстракцијата, може да се најде свое динамо за да започне светла ден со убави луѓе. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен апстрактен портрет на птица во центарот на рамката.

За производот

Избор на клиент