0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Карастан килими Одисеја Вистерија 9 '12' килим

Карастан килими Одисеја Вистерија 9 '12' килим

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Достапност

Вознемирените миења од крем, виолетова и сина боја го покриваат украсното платно инспирирано од икати од килимот на Одисеја Вистерија на Карастан. Занаетчиски рачно плетено со мешавина од луксузно волна и свилена предиво, овој дизајн е исто така достапен во тркачи, распрскувачи, килими од 5 'x 8 ’, големи килими од 8' x 10’ и други популарни големини. Идеално за влезови, дневни соби, кујни, спални соби, области за јадење, канцеларии и многу повеќе, оваа област килим е густо зафатен со премиум синтетичко предиво, така што е исто така неверојатно отпорен на дамки. Додека волната е позната по својата сила и издржливост, свилата е посакувана за својата луминисцентна сјај и мекост, донесувајќи го најдоброто од двата света дома. Чувајте го вашиот нов килим и тротоарите под тоа што изгледаат најдобро со суштинска подрачје, подлога за килим, изработена од 100% рециклирани влакна и овластена зелена етикета плус од Институтот Териб и Руг! Природни материјали : Овој дизајн на килим е рачно плетенка со употреба на волна и свила. Зачудувачката рачно изработена изработка на ова парче додава топлина и луксузно чувство на декор на вашиот дом . Низок куп : Висината на купот со низок профил нуди идеална функционалност која е совршена за зафатени области, под мебел и во влезови бидејќи нема да ги попречува вратите . лесна грижа и чиста : килими за волна од волна подобро се чистат, правејќи ја заштитата од дамки непотребна. Единствената структура на влакна е силна, тврда и обезбедува природна заштита за да помогне во одолеењето на боењето и да се изедначи. Едноставно вакуум редовно без поставување на ленти за ритам или висока лента, место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . Увезено од Индија : Како дел, најголемиот производител на килими во светот, Карастан Ругс има партнерства со продавачите околу продавачите околу продавачите Глобус да ги извори најдобрите решенија за декор за вашиот дом.

За производот

Избор на клиент