0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Фенек лисица“ платно уметност од Шина Пике уметност и илустрација

Трговска марка ликовна уметност „Фенек лисица“ платно уметност од Шина Пике уметност и илустрација

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Sheena Pike Art and Illustrations Ubject : Animalsstyle : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мала лисица во центарот на сина позадина. Шина е самоучен канадски илустратор што го наоѓа својот пат низ светот на уметноста и се открива себеси на патот. Инспирирана од многу работи, таа ужива да го истражува прекрасниот имагинативен свет на поп -надреализмот со комбинирање на реални и илустративни стилови. Чујси и други светски, нејзината работа честопати предизвикува интензитет, давајќи ви поглед во нејзиниот креативен ум и начинот на кој го гледа светот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шина Пике уметност и илустрација „Фенек лисица“ платно уметност.

За производот

Избор на клиент