0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „пролетен талент II“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „пролетен талент II“ платно уметност од ревизија на Лиза

DEN 1830.72
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Француски Country Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има црвено-бела шарена роза на позадина со крем. и светот на украсувањето. Нејзините уметнички дела можат да се најдат, не само на wallидот, туку и на многу предмети за домаќинства и секојдневни производи низ домот. Додека поголемиот дел од претходната работа беше насликана со масло на платно, таа ја открива убавината на акварелите и донесе нов, чист и поканувачки изглед на нејзините уметнички дела. Во 2014 г. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвена и бела шарена роза на позадина во форма на крем.

За производот

Избор на клиент