0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Ван Зиверден лалиња од слонова коска од светилки од бело дел сонце

Ван Зиверден лалиња од слонова коска од светилки од бело дел сонце

DEN 3.00
Достапно за нарачка

Достапност

Лалињата се неопходни цути на пролетната градина, бидејќи тие го доведуваат во живот! Тие се уникатни по опсег на големина, форма и смела боја, кои се наоѓаат во скоро секој спектар на бои што ги обезбедуваат само лалињата. Лалињата се добри за широк спектар на насади, се одлични во карпестата градина, во формални кревети, како елегантни исечени цвеќиња и добри за контејнери. Тие можат да се користат во скоро секоја шема за дизајн на градина. Цветовите се нагоре, со линеарни до зелени лисја во форма на ланче на стеблото. Ајде да уживаме во нив за тоа што се - неверојатен извор на ефтина боја за градината. Засадете неколку различни сорти на лалиња низ градината за да го продолжите времето на цветање. Цветовите се многу големи - родени на врвот високи, цврсти стебла - правејќи одличен исечен цвет. Отвора кремаста, слонова коска жолта и созрева од слонова коска бела. Многу елегантен и често се користи на свадби. Ван Зиверден лалиња од слонова коска од 12 светилки од бело дел Сонце : ја доби наградата на Кралското хортикултурно друштво за градинарски заслуги. Огромни цветања со дијаметар од 6 ". Одлична повеќегодишна лале. Целосно сонце до делумна сенка. Цвета со средна пролет. Големина на сијалицата : 12 см/+растат високи 19-24". Засади 4-8 ", освен 4-8" длабоко. Харди во зоните на УСАА 3-7. 48 Приврзани американски држави, плус округот Колумбија. Описите на лалињата можат да станат доста технички, бидејќи тие се групирани во 15 различни поделби - опишувајќи ги ливчињата, stamens и детално остава. Забавен факт : Обично се потребни околу шест години за да се одгледува лале од семе до цвет. Брегот на Слоновата Коска е хибридна лалета Дарвин, за која е познато дека настапува нешто подобро во јужните зони.

За производот

Избор на клиент