0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Снежен ден“ платно уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „Снежен ден“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 0.67
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Пејзаж-апеститл : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има бел и сив пејзаж што покажува елени во центарот.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Снежен ден“ платно уметност.

За производот

Избор на клиент