0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и карат T.W дијамант 10kt прстен за ангажман на бесконечност од розово злато

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и карат T.W дијамант 10kt прстен за ангажман на бесконечност од розово злато

DEN 2.33
Достапно за нарачка

Достапност

Кажи да, на овој класичен миабела создаде бел сафир и прстен за ангажман на бесконечност на дијаманти - едноставно е исклучително. Изработено во злато од роза од 10 килограми, овој прстен прикажува тркалезен, поставен на измет, создаден бел сафир скапоцен камен во центарот со 30 кружни, издвојувани бујни дијаманти по должината на шанкот, создавајќи дизајн на бесконечност. Високо-полиш-финиш обезбедува прекрасен допир на овој скапоцен камен и дијамантски прстен за ангажман. 1/10 КТ. Т.В. Дијамантски прстен. 1 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Код за оценување на бојата со дијаманти : G-H. Код за оценување на јасноста на дијаманти : I1-I2. Облик на дијамант : Тркалезен пресек. Создаден облик на бел сафир : кружен пресек, 6мм. Приближно. Ширина на опсегот : 2,7мм. Поставено во злато од роза од 10к. Увезени. Womenените создадоа прстен за ангажман на бели сафир и дијамант од розово злато. Фотографијата може да биде зголемена и/или подобрена . скоро сите скапоцени камења се третирани за да ја подобрат нивната убавина и да бараат посебна грижа . целата тежина на каратот од скапоцен камен (Кт. Т.В.), доколку се спомене, се приближни; Варијансата може да биде 0,05 карат.

За производот

Избор на клиент