0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Империјал скапоцен камен 10К розово злато овално исечено смарагд 1 10ct TW Diamond Halo Ringенски прстен

Империјал скапоцен камен 10К розово злато овално исечено смарагд 1 10ct TW Diamond Halo Ringенски прстен

DEN 3839.84
Достапно за нарачка

Достапност

Изработено во злато од розово 10к, овој прстен го прикажува овално сечење скапоцени камења од 5х3 мм, смарагд скапоцен камен, поставен во центарот. Овална рамка со облик на тркалезни дијаманти го обвиткува центарот на камен, додека акцентот на тркалезни дијаманти ја украсува Шанк. Завршено на светло полиран сјај, овој смарагд дијамантски ореол прстен за жени е сигурно дека ќе биде вреден додаток што жените би сакале да го имаат во нејзината колекција. Природен смарагд со длабока зелена заситеност во боја . овална исечена смарагд со мерење 5х3 мм. Цврсто поставување на злато од 10 K розово со природен акцент на дијамант од 1/10 CT TDW.

За производот

Избор на клиент