0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Miaенски Carat Carat T.G.W. Sky Blue Topaz & Carat T.W. Дијамант 14kt розово злато ореол прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Sky Blue Topaz & Carat T.W. Дијамант 14kt розово злато ореол прстен

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Достапност

Овој раскошен миабела хало прстен е гламурозен додаток што мора да има. Изработено во сјајно розово злато, овој прекрасен ореол прстен има тркалезно сет на Sky Sky Blue Topaz Gemstone (9x9mm) опкружен во ореол дизајн создаден од 48 дијаманти поставени со тркалезно црево (G-H, S-I) и се протега на половина пат на. Сплит Шанк. Засилен со полиран финиш, овој брилијантен прстен има удобно вклопување. Дајте си гламурозен изглед со овој прекрасен прстен. Изработено во злато од роза од 14 KT. 3ct. Т.Г.В. Небо - Сини камења од топаз. Скај сина топаз исечена : круг. Sky Blue Topaz Големина : 9x9mm. Поставување на Sky Blue Topaz : Подгответе се. 1/3 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : S-I. Големина на дијамант : 1x1mm1.3x1.3 mm. Поставување на дијаманти : Поставете се. Ширина на опсегот : 2,9мм. Хало прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За производот

Избор на клиент