0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овално и срцево бело создадено прстенот за ангажман со 2-камен со сребро од 2-камен

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овално и срцево бело создадено прстенот за ангажман со 2-камен со сребро од

DEN 2.00
Достапно за нарачка

Достапност

Направете ја вашата годишнина незаборавна со тоа што ќе и ’ја нададам оваа класична мијабела бела создадена прстен за ангажман со дво-камен на Моисанит. Изработено во бујно сребро сребро, овој пенлив прстен има еден овален пресек (7х5мм) и еден отсечен срцев удар (6,5х6,5 мм) бел поставен од белиот создаден моисанит на едниот крај на отворениот прстен, кој се наоѓа со 16 кружни, путер-путер- Поставете бел создаден скапоцен камен (1.2x1.2mm) скапоцен камен на половина пат низ групата. Засилен со полиран финиш, овој прекрасен прстен е безвременски додаток на секоја колекција на накит. Спарете го овој прстен со кој било ансамбл за изглед. Направено во сребро. 2-1/8 CT T.G.W. Белиот создаде моисанитни скапоцени камења. Белиот создаден пресек на Моисанит : круг, овален и срце. Бело создадено моисанит Големина : 7x5mm, 6,5x6,5 mm, 1,2x1.2mm. Порт-поставени камења, скапоцени камења поставени од пеперутка. Ширина на опсегот : 1,7мм. 2-камен прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За производот

Избор на клиент